KONST / Litografier / Färglitografi 14246424
nr 1424 6424
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:54:59
9/10 23:36:52
Birgit Skiöld
Läs mer om Birgit Skiöld